קליניקה לטיפול באומנות

טיפול באמנות זו דרך מאוד מיוחדת להגיע לילדים גם במצבי קצה. ילדים שמאובחנים בקשיי קשב וריכוז, חרדה, בעיות תקשורת, קושי במיומנויות חברתיות ועוד.

יכולים להגיע דרך הטיפול החוויתי לאיזון, רוגע, פיתוח יכולת ביטוי ושיח ריגשי מעצים עבורם ועבור כל הסובבים אותם ומכאן להתפנות ריגשית ללמידה והתפתחות חברתית ואישית.

ההחלטה להגיע לטיפול רגשי היא החלטה רבת משמעות, יתכן שהפנו אתכם לטיפול באמנות לאחר אבחון או המלצה ויתכן שעצרתם רגע והחלטתם לעשות שינוי כדי שהאווירה בבית תהיה נעימה יותר, כדי להבין מה קורה בעולמו הפנימי של הילד שאתם כה אוהבים, ומה קורה לכם מולו, האם יש משהו בתגובות, או בהתנהגות אולי יש בו משהו "מקולקל" שצריך לתקן.

הגעתם למקום הנכון. בטיפול רגשי ישנה עבודה פנימית משמעותית שנעשית גם אצל הילד וגם אצל הוריו שמחוללת שינוי באווירה המשפחתית.

לעיתים ישנם פגישות מרוממות רוח, ממלאות ומספקות ולעיתים עולים קשיים, קליפות הבצל יורדות והרגשות צפים ועולים מעלה. התהליך הטיפולי בקליניקה, הוא מעין מסע משותף שאליו מצטרפת האמנות כדי לעזור לנו להגיע לחלקים לא מודעים שלעיתים קרובות איננו יכולים לראות אותם כשאנו נאחזים רק במילים.

אני מאמינה כי המסע הזה בטיפול, הוא מתנה שאתם נותנים לעצמכם ולילדכם. היכולת שלכם להבין את עצמכם כהורים וגם אותו כילד, תאפשר לו לצמוח, להתפתח ולהרגיש טוב יותר עם עצמו.

למה דווקא טיפול באומנות?

טיפול רגשי, בו המטפל נותן מקום להבעת רגשות ותחושות פנימיות דרך המדיום האמנותי, אשר מהווה אמצעי תקשורת לא מילולי ודרך חווייתית, יצירתית, מתגמלת ומהנה לטיפול משמעותי.
מהות הטיפול באמנות הוא יצירת התוצר, אך התהליך האמנותי הינו בעל חשיבות מרכזית, שכן התהליך הוא אשר מעורר חוויות ותחושות בצורה ראשונית.
בהביטנו בכל עבודה כדרך ביטוי שהילד יצר אותה, נוכל לראות בתוכה באיזו מידה הצליח הילד לתקשר עם עצמו.
הקשר הבינאישי שנוצר בין המטפל לילד הינו משמעותי ביותר, כדי ליצור אווירה המאפשרת פתיחות וחוסר שיפוט. הגישה המקבלת של המטפל מאפשרת לילד להיות הוא עצמו ולהתחיל לגלות את עצמו, הילד זוכה לעידוד ומרגיש פתוח להביא את עולמו הפנימי.
הכלה זו מטפחת את אמונו של הילד ביחסים בינאישיים ויחסים אלה הם אשר יוצרים את הבסיס להתנסות מתקנת.

סוגי הטיפולים המתקיימים בקליניקה:

טיפול פרטני המלווה בהדרכת הורים

טיפול המותאם לאופיו וצרכיו של ילדכם, התהליך הטיפולי מתקדם בקצב המתאים לילד, כדי לאפשר לו תחושת אמון ובטחון, להעצים אצלו תחושות מסוגלות ובחירה, וללמד אותו כלים מועילים להתמודדות רגשית, חברתית ולימודית.

בטיפול הפרטני הקשר עימי הוא המשמעותי. אני לומדת להכיר את ילדכם לעומק, לתמוך, להקשיב לו, להבין מה מקור הקושי, מה הצורך העמוק שלו, ללמוד איך הוא מתבטא ואילו בחירות התנהגותיות הוא עושה.

בתהליך ההדרכה, מתקיים שיתוף של ההורים שבמסגרתו אנו מעלים למודעות את הקשיים ויוצרים שינוי בדפוס המוכר.

טיפול דיאדי המלווה בהדרכת הורים

הטיפול הדיאדי, מתמקד באיכות הקשר הקיים בין הורה וילד. השניים מגיעים לטיפול והקשר שביניהם נצפה ונתמך ע"י המטפלת בזמן אמת. טיפול דיאדי הינו טיפול יעיל וממוקד בפתרון בעיות הנובעות מסוג הקשר/ הדיאדה.

טיפול זה עוסק ביחסי הורים וילדים.
הטיפול מתבצע באמצעות משחק משותף של ההורה וילדו, תרגילים באמנות, אני מזהה את מקומות בהם קיימת תקיעות בתוך הקשר ומציעה דפוסי התערבות שיובילו לשיפור איכות הקשר שביניהם.

הדרכת ההורים

העבודה בהדרכת ההורים נועדה לעזור להורים לחשוב את הילד ולראות אותו, את אישיותו ועולמו הפנימי באופן רחב יותר. תהליך הדרכת ההורים שמתרחש במקביל לטיפול בילד, מאפשר גם להורים להתבונן בעצמם וליצור את השינוי בתגובות, בהתייחסות, בתחושות ברגשות כלפי הילד וכך מתחיל תהליך השינוי…

טיפול CBT לילדים

טיפול התנהגותי קוגניטיבי CBT בילדים הוא סוג של טיפול פסיכותרפיה, המיועד להקל על מצבים בהם הילד חש מצוקה נפשית או רגשית המתפתחת כתוצאה מסיבות ותהליכים שעובר הילד בגיל הילדות. גישה זו רואה במצוקות אלה תוצאה של דפוסי חשיבה בעיתיים ושליליים. הגישה מלמדת את הילדים וההורים כלים מעשיים לשינוי דפוסים אלו והתמודדות טובה יותר עם המצוקות שעלו.